Bekijk alle informatie en beschikbaarheid bij Weekendjeweg-nl.
In het kleine stadje Veurne in West-Vlaanderen bevindt zich het historische Amaryllis Hotel Veurne.
Veurne is een pittoresk vestingstadje op zo'n 10 minuten rijden van het strand. In de omgeving is genoeg te beleven. Aanraders zijn de brede kust met bruisende badplaatsen als Nieuwpoort, Oostende en De Panne. Ten zuiden van Veurne bevindt zich een uitgestrekt gebied dat een grote rol heeft gespeeld in de Eerste Wereldoorlog.
Vele begraafplaatsen en het schitterende Ieper, waar dagelijks de 'last post' wordt gespeeld, houden deze turbulente tijd nog steeds in leven..
**Grote Markt Veurne**
De Grote Markt van Veurne vervult haar rol van centraal stadsplein al eeuwenlang.
De eerste stenen voor de imposante Sint-Walburgakerk werden gelegd op het einde van de 13de eeuw. Bijna tegelijkertijd werd er werk gemaakt van de Sint-Niklaaskerk, die vlakbij ligt. Het Stadhuis kwam er einde 16de eeuw, begin 17de eeuw (op de gevel staat het jaartal 1628), in Vlaamse renaissancestijl. Meteen werd ook de Grote Markt degelijk onder handen genomen.
Aanpalend aan het Stadhuis staat het Landshuis, een voormalig gerechtshof. De bezoekers kijken vooral geboeid door de mooie schouw in de Stenen Zaal en de aankleding van de vroegere zittingzaal. Boven het Landshuis steekt de laatgotische belforttoren (Unesco Werelderfgoed) uit, vijf 'verdiepingen' hoog.
**Sint-Walburgakerk**
De bouw van de huidige Sint-Walburgakerk werd aangevat op het einde van de 13de eeuw. Eerder stond er op deze plek al een kerk, wellicht gebouwd in de 9de eeuw.
De werkzaamheden aan de kerktoren begonnen wat later dan de rest van de kerk, in de 14de eeuw, maar zijn nooit voltooid. Gebrek aan financiële middelen is van alle tijden. Het interieur is werkelijk prachtig. Het omvat een zeer mooi Vlaams renaissance koorgestoelte uit 1596 en diverse kunstwerken uit de periode van de 16de tot de 18de eeuw.
De kerk voelt aan als een kathedraal door zijn hoogte, mooie glasramen en prachtig koor. Zeker bezoeken!
**Sint-Niklaaskerk**
Op de plaats waar nu de Sint-Niklaaskerk staat was er al een kerk in de 12de eeuw, in een tijd dat de haven van Veurne nog tot hier reikte. De oorspronkelijke kerk werd herbouwd op het einde van de 15de eeuw. Het oudste kunstwerk in de kerk is een driedelig altaarstuk uit 1534 van Jacob van Amstel.
In 1644 ontstond vanuit deze kerk de befaamde Boetprocessie van Veurne, die nog steeds jaarlijks door de straten trekt op de laatste zondag van juli..
| Naam | Hotel Amaryllis Veurne |
| België | |
| Veurne | |
| Type | Aan Of Nabij De Kust |
| Aanbieder | Weekendjeweg-Nl |
| Kort | 3 dagen in stijlvol 18e-eeuws herenhuis in Veurne nabij de kust incl. ontbijt en diner! |
| Extra | Geweldige locatie! |
| Overig | 2 overnachtingenIncl. dagelijks uitgebreid ontbijtbuffetInclusief 1 x 3-gangendiner op de aankomstdagVerblijf in vernieuwd 18e-eeuws herenhuisVeurne als vakantiebestemming beoordeeld met een 9!Hotel gelegen op zo'n 10 minuten van de kustGratis gebruik van de fietsenstalling bij het hotelGratis gebruik van Wi-Fi in het hotelTip: bezoek Ieper en Kortrijk |
| Adres | Zwarte Nonnenstraat 8 |
| Postcode | 8630 |
| Sterren | 3 |
| Transport | Eigen vervoer |
| Regio | West Vlaanderen |